164
1113427

Jonas Forsslund

(Sverige, 1754-1809)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 120 - 1 400 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Jonas Forsslund
(Sverige, 1754-1809)

PORTRÄTTMEDALJONG, föreställande Olof af Acrel (1717-1806), sengustaviansk, omkring år 1800.

Bronserad gips. Signerad "Forslund". Diam 66 cm.

Ombronserad, nagg.