762
1086236

HANDSPEGEL, nefrit och metall. Kina, tidigt 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
527 - 703 EUR
560 - 746 USD
Klubbat pris
19 000 SEK

Dekor av fladdermös och blommor. Inläggningar i sten. Nefritplaketten med skuren dekor granatäpplen. Bräm med dekor av buddhistiska element. Längd 20,5 cm.

Slitage.