769
1071615

RÖKELSEKAR med LOCK, bergkristall. Qingdynastin (1644-1912).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
363 - 545 EUR
386 - 580 USD
Klubbat pris
3 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Tripod med ringmaskaroner och krönande fohund på locket. Höjd med lock 14 cm.

Träställ medföljes. Naturliga inneslutningar, sprickor. Möjligen ena ringhänkeln lagad. Möjligen en del av mynning med lagning.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

259. Åkdyna, trensaflossa, ca 111 x 49, sannolikt Ljunits härad, signerad ASD o daterad 1852.
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Budhistorik
6 000

ditt bud
5 500

ditt bud
5 000

ditt bud
Aktuellt bud:
6 000 SEK