779
1114146

SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1600-tal med Hongzhis sex karaktärers .

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
879 - 1 320 EUR
933 - 1 400 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Lila glasyr. Diameter 18,5 cm.

Slitage. Lagad fotring.