Kan inte nå servern

Important Winter Sale 613

 
1123 föremål
596. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
596. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
29 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
11. KONSOLBORD, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
11. KONSOLBORD, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
618. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
618. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
16. KONSOLBORD, sengustavianskt, omkring år 1800.
16. KONSOLBORD, sengustavianskt, omkring år 1800.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
405. Gerda Tirén, Picknick.
405. Gerda Tirén, Picknick.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
809. VAS, porslin. Qingdynastin (1644-1912), med Qianlongs märke.
809. VAS, porslin. Qingdynastin (1644-1912), med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
421. Prins Eugen, Stort moln över Tyresö kyrka.
421. Prins Eugen, Stort moln över Tyresö kyrka.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
652. SKÅL, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
652. SKÅL, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
131. LJUSSTAKAR, ett par, empire, 1800-talets början.
131. LJUSSTAKAR, ett par, empire, 1800-talets början.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
144. BORDSLAMPOR, ett par, Frankrike 1800-talets mitt.
144. BORDSLAMPOR, ett par, Frankrike 1800-talets mitt.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
236. Bägare med lock, oidentifierad mästare, silver, Moskva 1857.
236. Bägare med lock, oidentifierad mästare, silver, Moskva 1857.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
72. KARMSTOLAR, ett par, gustavianska, 1700-talets slut.
72. KARMSTOLAR, ett par, gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
19. KONSOLBORD, svensk empire, 1820/30-tal.
19. KONSOLBORD, svensk empire, 1820/30-tal.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
518. Johan Philip Korn, Pastorala landskapsscener, 3 st.
518. Johan Philip Korn, Pastorala landskapsscener, 3 st.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
839. SERVISDELAR, 25 stycken, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
839. SERVISDELAR, 25 stycken, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1036. Cartier armring "Trinity".
1036. Cartier armring "Trinity".
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
64. KARMSTOLAR, ett par, stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft, rokoko.
64. KARMSTOLAR, ett par, stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft, rokoko.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
62. KARMSTOLAR, ett par, stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft, rokoko.
62. KARMSTOLAR, ett par, stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft, rokoko.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
110. SPEGELLAMPETT, för två ljus, stockholmsarbete, 1700-talets slut, gustaviansk.
110. SPEGELLAMPETT, för två ljus, stockholmsarbete, 1700-talets slut, gustaviansk.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
532. Carl Eldh, "Abandonnee"(=Övergiven).
532. Carl Eldh, "Abandonnee"(=Övergiven).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
60. SOFFA, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
60. SOFFA, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
61. KARMSTOLAR, ett par, stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft, rokoko.
61. KARMSTOLAR, ett par, stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft, rokoko.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
94. SPEGEL, svensk barock, tidigt 1700-tal.
94. SPEGEL, svensk barock, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
115. LJUSKRONA, för fem ljus, sengustaviansk, omkring år 1800.
115. LJUSKRONA, för fem ljus, sengustaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
63. KARMSTOLAR, ett par, stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft, rokoko.
63. KARMSTOLAR, ett par, stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft, rokoko.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
79. KARMSTOLAR, ett par, stockholmsarbeten, 1700-talets slut, gustavianska.
79. KARMSTOLAR, ett par, stockholmsarbeten, 1700-talets slut, gustavianska.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
159. UPPSATSSKÅLAR ett par, Frankrike 1800-talets början, empire.
159. UPPSATSSKÅLAR ett par, Frankrike 1800-talets början, empire.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
129. LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, 1700-talets slut.
129. LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
721. Halsband, sten, emalj. Delvis Qingdynastin (1644-1912).
721. Halsband, sten, emalj. Delvis Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
889. FLASKOR, ett par, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
889. FLASKOR, ett par, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
607. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
607. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
592. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
592. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
571. Louis Belanger, Vattenfall med kvarnhjul.
571. Louis Belanger, Vattenfall med kvarnhjul.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
529. Émile-Antoine Bourdelle, "La Danse dans les Ailes".
529. Émile-Antoine Bourdelle, "La Danse dans les Ailes".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
796. JARDINIERE/KORG, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
796. JARDINIERE/KORG, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
326. URNOR, ett par, porslin. Frankrike, 1800-tal.
326. URNOR, ett par, porslin. Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
284. MATTA, semiantik Täbris, ca 429,5 x 343,5 cm.
284. MATTA, semiantik Täbris, ca 429,5 x 343,5 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
566. JOHAN ABRAHAM ALEANDER, olja på duk.
566. JOHAN ABRAHAM ALEANDER, olja på duk.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
251. Fickur med repeter, guld, ca 1900,
251. Fickur med repeter, guld, ca 1900,
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
600. KRUKA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
600. KRUKA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
24 000 - 28 000 SEK
604. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
604. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
22 000 - 24 000 SEK
616. SKÅLAR, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
616. SKÅLAR, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
22 000 - 30 000 SEK
603. FIGURIN, biskviporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
603. FIGURIN, biskviporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
22 000 - 25 000 SEK
1091. Ett par örhängen med gammalslipade diamanter.
1091. Ett par örhängen med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
22 000 - 25 000 SEK
985. Collier svärtat gjutjärn och stål, nygotik. Berlin 1820-30.
985. Collier svärtat gjutjärn och stål, nygotik. Berlin 1820-30.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
158. ELDHUNDAR, ett par, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.
158. ELDHUNDAR, ett par, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
125. LJUSSTAKAR, par, Frankrike, 1700-talets mitt, Louis XV.
125. LJUSSTAKAR, par, Frankrike, 1700-talets mitt, Louis XV.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
126. LJUSSTAKAR, par, Frankrike, 1700-talets mitt, Louis XV.
126. LJUSSTAKAR, par, Frankrike, 1700-talets mitt, Louis XV.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
567. Melchior de Hondecoeter Hans krets, En tupp i hönsgården.
567. Melchior de Hondecoeter Hans krets, En tupp i hönsgården.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
112. LJUSPLÅTAR, för två ljus, ett par, daterade 1765.
112. LJUSPLÅTAR, för två ljus, ett par, daterade 1765.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
219. William Ker Reid, vinkylar, silver, London 1836. Nyrokoko.
219. William Ker Reid, vinkylar, silver, London 1836. Nyrokoko.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
459. GUSTAF LUNDBERG, pastell, efter Giuseppe Nogari (1699-1766).
459. GUSTAF LUNDBERG, pastell, efter Giuseppe Nogari (1699-1766).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
10. KONSOLBORD, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
10. KONSOLBORD, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
426. Cornelis Dusart, Interiör med kritrökande man.
426. Cornelis Dusart, Interiör med kritrökande man.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
777. FAT, porslin. Mingdynastin med Xuandes märke och period (1425-35).
777. FAT, porslin. Mingdynastin med Xuandes märke och period (1425-35).
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
530. Carl Eldh, "Tragik".
530. Carl Eldh, "Tragik".
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
98. SPEGEL, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
98. SPEGEL, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
105. SPEGEL, stockholmsarbete 1700-talets slut, sengustaviansk.
105. SPEGEL, stockholmsarbete 1700-talets slut, sengustaviansk.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
281. GALLERIMATTA, antik/semiantik Ningxia, Kina, ca 284 x 74 cm.
281. GALLERIMATTA, antik/semiantik Ningxia, Kina, ca 284 x 74 cm.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
424. Carl Fredrik Hill, Bergslandskap.
424. Carl Fredrik Hill, Bergslandskap.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
810. SKÅL, porslin. Qingdynastin (1644-1912) med Qianlongs märke.
810. SKÅL, porslin. Qingdynastin (1644-1912) med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK