117
1101300

Yoko Ono

(USA, Född 1933)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 640 - 3 520 EUR
2 800 - 3 730 USD
Klubbat pris
44 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Yoko Ono
(USA, Född 1933)

"Apple"

Signerad Y.O. och daterad 88. Numrerad 9/9. Brons, höjd 8 cm.

Proveniens

Lilla Galleriet, Mariefred.

Lilla Galleriet, Mariefred, "Yoko Ono, The Bronze Age", 1990.

Roy Slade, Yoko Ono, "Yoko Ono, The Bronze Age", avbildad helsida sid. 5.