31
1129942

Emile Gallé

(Frankrike, 1846-1904)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
879 - 1 050 EUR
933 - 1 120 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
Emile Gallé
(Frankrike, 1846-1904)

vas, Nancy, Frankrike, Art Nouveau, ca 1900.

Överfång med etsad blomdekor i brunviolett mot vit och gultonad fond, signerad Gallé. Höjd 44,5 cm.

Smärre slitage, smuts invändigt.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

43. Wilhelm Kåge, skulptur, drakfisk "Farsta", stengods, Gustavsbergs Studio 1953.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
Fair warning
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
65 000

ditt bud
75 000

ditt bud
Aktuellt bud:
80 000 SEK