Kan inte nå servern

Important Spring Sale 617

 
1155 föremål
39. KONSOLBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, omkring år 1800.
39. KONSOLBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, omkring år 1800.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
309. KOPP med FAT, mjukt porslin. "Sèvres", 1700-tal.
309. KOPP med FAT, mjukt porslin. "Sèvres", 1700-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
310. KOPP med FAT, mjukt porslin. "Sèvres", 1700-tal.
310. KOPP med FAT, mjukt porslin. "Sèvres", 1700-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
311. KOPP med FAT, porslin. "Sévrès", 1700-tal.
311. KOPP med FAT, porslin. "Sévrès", 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
307. KOPP med FAT; porslin. Meissen, 1700-tal.
307. KOPP med FAT; porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
857. KOPP med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
857. KOPP med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
664. KOPP, cloissoné. Mingdynasitn (1368-1644).
664. KOPP, cloissoné. Mingdynasitn (1368-1644).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
729. KOPP, keramik. Korea, Koryo, 1100/1200-tal.
729. KOPP, keramik. Korea, Koryo, 1100/1200-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
751. KOPP, porslin. Sannolikt Mingdynastin (1368-1644).
751. KOPP, porslin. Sannolikt Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
135 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
856. KOPP, porslin. Sen Qingdynasti med Guangxus märke.
856. KOPP, porslin. Sen Qingdynasti med Guangxus märke.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
889. KOPPAR, ett par, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
889. KOPPAR, ett par, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
624. KOPPAR, tre stycken, bl.a. nefrit. Kina.
624. KOPPAR, tre stycken, bl.a. nefrit. Kina.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
848. KRUKA med LOCK, porslin. Kina, 1900-tal, troligen republik.
848. KRUKA med LOCK, porslin. Kina, 1900-tal, troligen republik.
Klubbat pris 
370 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
955. KRUKA med LOCK, porslin. Kina, Republik, 1900-tal.
955. KRUKA med LOCK, porslin. Kina, Republik, 1900-tal.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
741. KRUKA, keramik. Song dynastin (960-1279).
741. KRUKA, keramik. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
887. KRUKA, porslin. Mingdynastin (1368-1664).
887. KRUKA, porslin. Mingdynastin (1368-1664).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
875. KRUKA, porslin. Mingdynastin, 1500-tal.
875. KRUKA, porslin. Mingdynastin, 1500-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
831. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
831. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
911. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
911. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
822. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
822. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
893. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
893. KRUKA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
672. KRUKOR, cloisonné, ett par. Qingdynastin, 1800-tal.
672. KRUKOR, cloisonné, ett par. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
381. Karl Nordström, Kustlandskap.
381. Karl Nordström, Kustlandskap.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
959. Korallcollier med lås 14K guld.
959. Korallcollier med lås 14K guld.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
98. LJUSKRONA, för 18 ljus, empire, 1830-tal.
98. LJUSKRONA, för 18 ljus, empire, 1830-tal.
Klubbat pris 
220 000 SEK
Utropspris
80 000 - 120 000 SEK
120. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, omkring år 1800, Directoire.
120. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, omkring år 1800, Directoire.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
116. LJUSSTAKAR, ett par, Louis XVI, 1700-talets slut.
116. LJUSSTAKAR, ett par, Louis XVI, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
119. LJUSSTAKAR, ett par, empire, Ryssland, 1820-tal.
119. LJUSSTAKAR, ett par, empire, Ryssland, 1820-tal.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
123. LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, 1700-talets slut.
123. LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
122. LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, 1700-talets slut.
122. LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
118. LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, 1800-talets början.
118. LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, 1800-talets början.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
121. LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, omkring år 1800.
121. LJUSSTAKAR, ett par, sengustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
117. LJUSSTAKAR, ett par, Älvdalen, 1800-talets början, empire.
117. LJUSSTAKAR, ett par, Älvdalen, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
124. LJUSSTAKAR, fyra stycken, Ryssland, 1800-talets början, empire.
124. LJUSSTAKAR, fyra stycken, Ryssland, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
99. LYKTA, för fyra ljus, gustaviansk, 1700-talets slut.
99. LYKTA, för fyra ljus, gustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
378. Lars Lerin, Utan titel.
378. Lars Lerin, Utan titel.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
376. Lars Lerin, Utan titel.
376. Lars Lerin, Utan titel.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
498. Lesser Ury, "Das Bodetal im Harz/Bodetal of the Harz mountains".
498. Lesser Ury, "Das Bodetal im Harz/Bodetal of the Harz mountains".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
200 000 - 225 000 SEK
1126. Lornjett 14K guld.
1126. Lornjett 14K guld.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
394. Louis Michel van Loo, Förnäm flicka i rokokokarmstol.
394. Louis Michel van Loo, Förnäm flicka i rokokokarmstol.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
277. MATTA, Old Nain Tuteshk, ca 211-217 x 140-143,5 cm.
277. MATTA, Old Nain Tuteshk, ca 211-217 x 140-143,5 cm.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
22 000 - 25 000 SEK
287. MATTA, SEMIANTIK VERAMIN, ca 318 x 210,5-212 cm.
287. MATTA, SEMIANTIK VERAMIN, ca 318 x 210,5-212 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
262. MATTA, antik Heris, ca 360,5 x 282,5 cm.
262. MATTA, antik Heris, ca 360,5 x 282,5 cm.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
281. MATTA, antik Shirvan sannolikt, ca 177 x 138,5 cm.
281. MATTA, antik Shirvan sannolikt, ca 177 x 138,5 cm.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
288. MATTA, antik Zeichur, ca 269 x 184 cm.
288. MATTA, antik Zeichur, ca 269 x 184 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
273. MATTA, antik Ziegler Mahal, ca 391 x 322 cm.
273. MATTA, antik Ziegler Mahal, ca 391 x 322 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
284. MATTA, antik silke Täbris, ca 165 x 118,5-111,5 cm.
284. MATTA, antik silke Täbris, ca 165 x 118,5-111,5 cm.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
269. MATTA, antik/semiantik Keshan Motachem, ca 213 x 141,5 cm.
269. MATTA, antik/semiantik Keshan Motachem, ca 213 x 141,5 cm.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
283. MATTA, antik/semiantik Tibet, omkring 1900-25, ca 133 x 70,5 cm.
283. MATTA, antik/semiantik Tibet, omkring 1900-25, ca 133 x 70,5 cm.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
270. MATTA, semiantik Keshan, ca 443,5 x 314,5 cm.
270. MATTA, semiantik Keshan, ca 443,5 x 314,5 cm.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
275. MATTA, semiantik Nain Tuteshk, ca 228,5 x 150,5 cm.
275. MATTA, semiantik Nain Tuteshk, ca 228,5 x 150,5 cm.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
286. MATTA, semiantik Täbris, ca 178,5 x 137 cm.
286. MATTA, semiantik Täbris, ca 178,5 x 137 cm.
Klubbat pris 
13 500 SEK
Utropspris
15 000 - 16 000 SEK
285. MATTA, semiantik Täbris, ca 424 x 307,5 cm.
285. MATTA, semiantik Täbris, ca 424 x 307,5 cm.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
267. MATTA, semiantik silke Keshan, ca 205 x 131,5 cm.
267. MATTA, semiantik silke Keshan, ca 205 x 131,5 cm.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
590. MODELL AV SPIS, lergods. Handynastin (206 f.Kr-220 e.Kr).
590. MODELL AV SPIS, lergods. Handynastin (206 f.Kr-220 e.Kr).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
775. MUGG, kompaniporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
775. MUGG, kompaniporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
785. MUGG, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
785. MUGG, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
2 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
824. MUGG, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
824. MUGG, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 100 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
786. MUGG, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
786. MUGG, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK