225
1185749

Monika Bertilsson

(Sverige)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 770 - 2 650 EUR
1 840 - 2 760 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Monika Bertilsson
(Sverige)

MATTA, rölakan, ca 225 x 163 cm, signerad AÖ MB, Tre Bäckar i Varnhem.

(Monika Bertilsson har förmodligen ritat mönstret och Agda Österberg har godkänt det). Rand- och triangelmönster i olika gula nyanser samt benvitt, ljusgrönt, ljusgrått och ljusblått.

Något ställvis lite hårdare slitage, smutsig, fläckar, liten skada. Bandkantade kortsidor.

Bukowskis tackar Robert Vikström för hjälp med viktig information.