Delvis förgylld, kokande, på delvis räfflad fot, dekor av vågband samt graverad bladdekor. Initialer. Möjligen en bröllopsbägare. Höjd 18 cm, vikt 372 gram.
Slitage.
Proveniens
Privat samling.
×
Logga in
Kunde inte logga in