254
1177241

Christoffer Wasserman, bägare, silver, Lindesberg (verksam 1734-1770).

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 320 EUR
1 120 - 1 400 USD
Klubbat pris

Delvis förgylld, kokande, på delvis räfflad fot, dekor av vågband samt graverad bladdekor. Initialer. Möjligen en bröllopsbägare. Höjd 18 cm, vikt 372 gram.

Slitage.

Proveniens

Privat samling.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

709. Isaac Grünewald, Utsikt över Lapporten.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
125 000

ditt bud
Aktuellt bud:
125 000 SEK