70
1195506

SPEGELLAMPETT, för ett ljus, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 640 - 1 820 EUR
1 740 - 1 930 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Förgylld och bronserad. Krön med antikiserande medaljong. Snidad dekor av palmetter, spiralband och pärlstav. Höjd 99, bredd 58,5 cm.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

164. Skrin, av Charles-Guillaume Diehl (verksam i Paris 1840-85), Napoleon III.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
7 500

ditt bud
Aktuellt bud:
7 500 SEK