BYRÅ, av Anders Scherling (mästare i Stockholm 1771-1809), Sengustaviansk.
Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Skiva av vit marmor. Tre lådor. I den översta lådan två smålådor, varav en signerad ASL. Längd 69, bredd 48, höjd 85 cm. Nyckel medföljer.
×
Logga in
Kunde inte logga in