SKRIVBYRÅ, Stockholmsarbete ca år 1800, Sengustaviansk.
Fanerad med mahogny. Beslag av förgylld mässing. Skiva av vit marmor. Fyra lådor varav den översta med skrivinredning och nio små lådor. Längd 115, bredd 60, höjd 89 cm.
Gammal men möjligen ej ursprunglig skiva.
×
Logga in
Kunde inte logga in