"London knees"
Multipel i gjuten latex med poyuretanöverdrag, stämpelsignerad och daterad -66. Numrerad 107/120 på justification du tirage. Väska och överdrag till vardera knä medföljer samt platta och box i plexi. Vardera knä 39 x 15 cm.
Sotheby's, New York, 1993; Privat samling, Sverige.
Kartong och väska medföljer.