Märkt "Daniel Le Count London".Fanerat med valnöt och ljust lövträ. Inläggningar av blommor, fåglar och blad. Urtavla m Med datum, tid och slag. Pendel, två lod och vev medföljer. Bredd 48, djup 28, höjd 212 cm.
Omarbetad, kompletterad, lagningar, skador.