385
1235003

Ed Ruscha

(USA, Född 1937)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 200 - 2 640 EUR
2 330 - 2 800 USD
Klubbat pris
75 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Ed Ruscha
(USA, Född 1937)

"Public Market"

Etsning, 2006, signerad med blyerts och numrerad 26/30, tryckt och utgiven av Crown Point Press, San Francisco. Bladstorlek 65,5 x 74 cm (Gampi papper/chine collé).

Proveniens

Crown Point Press, San Francisco.
Grafikens Hus, Mariefred.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

41. Wilhelm Kåge, praktvas, "Farsta", stengods, Gustavsbergs Studio 1950-tal.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
Aktuellt bud:
125 000 SEK