Dekor i underglasyrblått. Bestående av; Terrin med lock och fat, terrinens längd 30,5 cm. Två fat, längd 27 cm, två fat längd 34 cm, två fat, längd 38 cm. 7 runda fat (2 diameter 26 cm, 5 diameter 24 cm). 12 sopptallrikar, diameter 23 cm, 20 mattallrikar, diameter 23 cm. Två såssbåtar. Tre saltkar, längd 8 cm. 11 cremekoppar med lock.
Skador, lagningar.