146
1299527

David LaChapelle

(USA, Född 1963)
Utropspris
200 000 - 225 000 SEK
17 600 - 19 800 EUR
18 700 - 21 000 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
David LaChapelle
(USA, Född 1963)

"Negative Currency: Ten Dollar Bill", 1990-2008

Signerad på etikett från David LaChapelle Studio a tergo. Upplaga 1/5. Digital C-print monterad på akrylglas och ramad, bildyta 76 x 178 cm.

Proveniens

Wolfgang Roth and Partners Fine Art, Miami.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

544. Björn Weckström, collier "Poema", sterlingsilver, Lapponia, Finland 1994.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
Aktuellt bud:
20 000 SEK