45
1302319

Hanna Hansdotter

(Sverige, Född 1984)
Hanna hansdotter, "dripping print", skulptur, glas, the glass factory, boda glasbruk, 2018.

"Dripping print", skulptur, glas, The Glass Factory, Boda Glasbruk, 2018.

Formblåst och försilvrat glas, färg "soft pink metallic", signerad Hanna Hansdotter 2018, höjd ca 44,5 cm.

Det här exemplaret är originalet till en upplaga av 1+2 AP (Artist's proof). Glasblåsare Björn Friborg & Mikael Jacobsson.

Smärre ytslitage.

Utropspris:

25 000 - 30 000 SEK

Klubbat pris:
36 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60