Skrivbord, s.k. Partners desk, 14 lådor, England 1700-tal.
Fanerat med mahogny. Med två hurtsar med vardera två lådor på var sida. I sargen totalt sex lådor. Skivan klädd med grönt skinn. Beslag av mässing. Längd 140, bredd 110, höjd 79 cm. Nycklar medföljer.
×
Logga in
Kunde inte logga in