95
1287395

Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustaviansk.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 870 - 2 340 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Rektangulär med utskjutande krön. Infällda gouacher med antikiserande motiv. Dekor med bandfläta, pärlstav. Höjd 171, bredd 74 cm.