Important Spring Sale 633

133 föremål
44. Soffa, 1700-talets slut, Gustaviansk.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
43. Soffa, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
87. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
91. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Gustaviansk.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
95. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
86. Spegel, Stockholmsarbete 1763, Rokoko.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
96. Speglar ett par, troligen Tyskland sent 1700-tal, Louis XVI.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
61. Stolar, fem stycken (3+2), 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
69. Taburetter, ett par, Stockholmsarbeten omkring år 1800, Sengustavianska.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
31. Tebord, med fajansbricka, 1700-talets slut, Gustavianskt.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
127. Tärningsbägare, ett par, 1800-tal, Barockstil.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
123. Urnor, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
121. Urnor, ett par, Älvdalen, 1800-talets början, Sengustavianska.
Klubbat pris
270 000 SEK
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK