Kan inte nå servern

Important Spring Sale 633

 
1069 föremål
1002. Skål, porslin. Qingdynastin, Guangxus märke.
1002. Skål, porslin. Qingdynastin, Guangxus märke.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
781. Axel Kulle, Flicka med äpple.
781. Axel Kulle, Flicka med äpple.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
848. Praktvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
848. Praktvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
135 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
570. Lorens Pasch d y Tillskriven, "Gustaf III" (1746-1792).
570. Lorens Pasch d y Tillskriven, "Gustaf III" (1746-1792).
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
33. Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustavianskt.
33. Konsolbord, Stockholmsarbete 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
407. Collier odlade Söderhavspärlor lås 18K vitguld.
407. Collier odlade Söderhavspärlor lås 18K vitguld.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
304. Matta, Old Keshan, ca 421,5 x 322,5 cm.
304. Matta, Old Keshan, ca 421,5 x 322,5 cm.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
460. WA Bolin ring 18K guld med runda briljantslipade diamanter.
460. WA Bolin ring 18K guld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
436. Armband 18K guld i form av ett bälte.
436. Armband 18K guld i form av ett bälte.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
167. Johan Petterson, tekanna, silver, Söderhamn 1759. Rokoko.
167. Johan Petterson, tekanna, silver, Söderhamn 1759. Rokoko.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
398. Diadem 18K guld och silver med gammalslipade diamanter.
398. Diadem 18K guld och silver med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
472. Collier 18K guld signerad WA Bolin.
472. Collier 18K guld signerad WA Bolin.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
31. Tebord, med fajansbricka, 1700-talets slut, Gustavianskt.
31. Tebord, med fajansbricka, 1700-talets slut, Gustavianskt.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
394. Armband 14K vitguld med gammalslipade diamanter.
394. Armband 14K vitguld med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
419. Armband platina med gammalslipade diamanter.
419. Armband platina med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
455. Ring platina med en cushionformad gammalslipad diamant.
455. Ring platina med en cushionformad gammalslipad diamant.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
671. Wilhelm von Gegerfelt, "Cioggia".
671. Wilhelm von Gegerfelt, "Cioggia".
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
583. Judith och Holofernes.
583. Judith och Holofernes.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
368. Tiffany collier "1837" 18K guld.
368. Tiffany collier "1837" 18K guld.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
699. Porträtt av ung kvinna.
699. Porträtt av ung kvinna.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
312. Matta, semiantik Meshed, ca 369,5 x 300 cm.
312. Matta, semiantik Meshed, ca 369,5 x 300 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
550. Arvid Knöppel, Älgkalv.
550. Arvid Knöppel, Älgkalv.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
741. Kustparti med skepp i kvav.
741. Kustparti med skepp i kvav.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
392. Hänge platina med en trappslipad diamant.
392. Hänge platina med en trappslipad diamant.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
27. Skrivbord, s.k. Partners desk, 14 lådor, England 1700-tal.
27. Skrivbord, s.k. Partners desk, 14 lådor, England 1700-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
618. Ida Gisiko-Spärck, Vårlandskap med blommande träd.
618. Ida Gisiko-Spärck, Vårlandskap med blommande träd.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
539. Solnedgång.
539. Solnedgång.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
812. Jaktscener, ett par.
812. Jaktscener, ett par.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
384. Ole Lynggaard collier med lås 18K guld.
384. Ole Lynggaard collier med lås 18K guld.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
412. Brosch guld och silver med gammalslipade diamanter, 1800-tal.
412. Brosch guld och silver med gammalslipade diamanter, 1800-tal.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
417A. Ett par örhängen i form av fjädrar.
417A. Ett par örhängen i form av fjädrar.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
12. Hörnbyrå, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
12. Hörnbyrå, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
125. Dryckeskastell, Sverige 1700-talets första del, Barock.
125. Dryckeskastell, Sverige 1700-talets första del, Barock.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
601. Herman Lindqvist, "Motiv från Djurgården".
601. Herman Lindqvist, "Motiv från Djurgården".
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
178. Simson Ryberg, konfektskål, silver, Stockholm 1781. Rokoko.
178. Simson Ryberg, konfektskål, silver, Stockholm 1781. Rokoko.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
483. Tina Karlsson ring 18K guld med en stor cabochonslipad safir.
483. Tina Karlsson ring 18K guld med en stor cabochonslipad safir.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
482. Tina Karlsson ring 18K guld med en stor trappslipad turmalin.
482. Tina Karlsson ring 18K guld med en stor trappslipad turmalin.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
627. Jean-Charles Tardieu, Sista måltiden.
627. Jean-Charles Tardieu, Sista måltiden.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
823. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
823. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
998. Praktvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
998. Praktvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
185 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
551. Arvid Knöppel, Älg.
551. Arvid Knöppel, Älg.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
393. Ring 18K vitguld med en cushionformad gammalslipad diamant.
393. Ring 18K vitguld med en cushionformad gammalslipad diamant.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
684. Jenny Nyström, Flicka i vinterlandskap.
684. Jenny Nyström, Flicka i vinterlandskap.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
644. Stilleben med jaktbyte, döda fåglar och frukter.
644. Stilleben med jaktbyte, döda fåglar och frukter.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
108. Bordspendyl, Frankrike ca år 1800, Directoire.
108. Bordspendyl, Frankrike ca år 1800, Directoire.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
78. Ljuskrona, för sju ljus, från omkring år 1800, Sengustaviansk.
78. Ljuskrona, för sju ljus, från omkring år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
959. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
959. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
863. Okänd konstnär, oljemålning. Qingdynastin, 1800-tal.
863. Okänd konstnär, oljemålning. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
370. Ring 18K vitguld med en gammalslipad diamant vikt ca 2.25 ct.
370. Ring 18K vitguld med en gammalslipad diamant vikt ca 2.25 ct.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
16. Byrå, Stockholmsarbete 1700-tal, Rokoko.
16. Byrå, Stockholmsarbete 1700-tal, Rokoko.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
32. Konsolbord, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
32. Konsolbord, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
11. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft,  Rokoko.
11. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
521. Helmer Osslund, Fjällandskap.
521. Helmer Osslund, Fjällandskap.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
44. Soffa, 1700-talets slut, Gustaviansk.
44. Soffa, 1700-talets slut, Gustaviansk.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
80. Ljuskrona, för sju ljus, från omkring år 1800, Sengustaviansk.
80. Ljuskrona, för sju ljus, från omkring år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
624. Jan van Goyen Hans efterföljd, Flodlandskap.
624. Jan van Goyen Hans efterföljd, Flodlandskap.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
585. Lucas Cranach d.ä. Hans efterföljd, "Lucretia".
585. Lucas Cranach d.ä. Hans efterföljd, "Lucretia".
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
525. Mosse Stoopendaal, "Domherrar".
525. Mosse Stoopendaal, "Domherrar".
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
520. Helmer Osslund, "Vårafton Torne Träsk".
520. Helmer Osslund, "Vårafton Torne Träsk".
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
559. Ivar Arosenius, "En prinsessa".
559. Ivar Arosenius, "En prinsessa".
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
815A. Renässansdam med flätor.
815A. Renässansdam med flätor.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK