377
1337472

David Rosén

(Sverige)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
70 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69
David Rosén
(Sverige)

"Berga", pall, Nordiska Kompaniet 1930-40-tal.

Furu, närmast oval sits, 39,5 x 35 cm, höjd 40,5 cm.

Fläckar, normalt slitage.