478
1345150

Ram Kumar

(Indien, 1924-2018)
Utropspris
800 000 - 1 000 000 SEK
70 100 - 87 600 EUR
72 900 - 91 200 USD
Klubbat pris
1 400 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Ram Kumar
(Indien, 1924-2018)

"Landscape"

Signerad och daterad -68. Duk 130 x 178 cm.

Proveniens

Pundole Art Gallery, Mumbai.
Privatsamling, Sverige (Inköpt 1969 av nuvarande ägare från ovanstående).