479
1345165

B Prabha

(Indien, 1933-2001)
B prabha, blomsterstilleben.
B prabha, blomsterstilleben.
B prabha, blomsterstilleben.
B prabha, blomsterstilleben.
B prabha, blomsterstilleben.
B prabha, blomsterstilleben.

Blomsterstilleben

Signerad B Prabha och daterad 1966. Duk 56 x 40,5 cm.

Utropspris:

50 000 - 60 000 SEK

Klubbat pris:
65 000 SEK
Proveniens

Chemould Gallery, Calcutta.
Privatsamling, Sverige (inköpt från ovanstående).

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Grafik
+46 (0)739 40 08 27