Målad polykrom och förgylld dekor. Ett ägg med dekor av blommor och intrikat mönster mot rosa grund. Höjd 8,5 cm. Ett ägg med dekor i guld mot vit respektive rosa grund. Höjd 7 cm.
Slitage, bränningsdefekter.
×
Logga in
Kunde inte logga in