Ur serien "Quadrants", 1975
Signerad Ralph Gibson och daterad 1975 och numrerad 3/25. Silvergelatinfotografi, bildyta 45,5 x 30 cm.
Bladstorlek 50,5 x 40 cm.
Inköpt på Sotheby's, 1980-talet.
Ralph Gibson, ”Deus Ex Machina”, 1999, avbildad sid 275.
Detta motiv finns i samlingarna på Smithsonian American Art Museum, Washington DC.