Stort polykromt grönskande landskap med stora träd och lekande sällskap. I fonden berg och dalar. Möjligen efter "Les Amusements Champetres" av Odry
Möjligen något avkortad, något ställvis hårt slitage, något smutsig, fällningar lagningar, ivävningar. Bården ställvis senare.