533
1397067

Georges Gardet

(Frankrike, 1863-1939)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 520 - 4 390 EUR
3 730 - 4 660 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Georges Gardet
(Frankrike, 1863-1939)

"Panthère au python"

Signerad Georges Gardet. Gjutarstämpel Fondeur Siot-Decauville, Paris. Märkt C9 38. Brun/röd patinerad brons. Höjd 30 cm. Längd 67 cm. Bredd 30 cm.

Pierre Kjellberg, "Les Bronzes du XIXe Siecle; dictionnaire des sculpteurs", 1989, Samma motiv (annat exemplar) avbildat s. 343.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

328. Hans Bergström, takkrona, ateljé Lyktan, Åhus 1930-40-tal.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
165 000

ditt bud
160 000

ditt bud
155 000

ditt bud
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
130 000

ditt bud
125 000

ditt bud
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
Aktuellt bud:
165 000 SEK