669
1393134

Peder Mork Mönsted

(Danmark, 1859-1941)
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 000 - 13 200 EUR
11 500 - 13 800 USD
Klubbat pris
170 000 SEK
Mark Sjöberg
Mark Sjöberg
Specialist konst, grafik
+46 (0) 707 88 84 72
Peder Mork Mönsted
(Danmark, 1859-1941)

Solnedgång över en sjö

Signerad P. Mönsted och daterad 1897. Duk 68,5 x 118 cm.