Kan inte nå servern

Important Spring Sale 641

 
1143 föremål
548. Kvinna med spegel.
548. Kvinna med spegel.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
537. "Suzanne".
537. "Suzanne".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
417. Armband 18K guld.
417. Armband 18K guld.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
572. Carl Milles, "Danserska".
572. Carl Milles, "Danserska".
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
672. August Malmström, Skymningslandskap med hästekipage.
672. August Malmström, Skymningslandskap med hästekipage.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
736A. Johann Philipp von der Schlichten, Kermess i slottpark.
736A. Johann Philipp von der Schlichten, Kermess i slottpark.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
762. Carl Larsson, "Sängdags".
762. Carl Larsson, "Sängdags".
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
9. Byrå, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
9. Byrå, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
922. Urna, Hu, brons. Mingdynastin eller äldre.
922. Urna, Hu, brons. Mingdynastin eller äldre.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
117. Bordsuppsats, Frankrike 1800-talets första del, Empire.
117. Bordsuppsats, Frankrike 1800-talets första del, Empire.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
864. Matta, antik Beijing, Mått circa 376 x 297 cm.
864. Matta, antik Beijing, Mått circa 376 x 297 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
916. Matta, antik Beijing, ca 540 x 311 cm.
916. Matta, antik Beijing, ca 540 x 311 cm.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
802. Penselställ, porslin. Qingdynastin, med Yongzhengs märke.
802. Penselställ, porslin. Qingdynastin, med Yongzhengs märke.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
903. Japansk sexdelad vikskärm, Edo perioden (1603-1868).
903. Japansk sexdelad vikskärm, Edo perioden (1603-1868).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
21. Stenbord, Skåne, 1800-tal.
21. Stenbord, Skåne, 1800-tal.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
686. Stefan Johansson, "Gunnel".
686. Stefan Johansson, "Gunnel".
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
496. Bulgari armring 18K guld.
496. Bulgari armring 18K guld.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
293. Matta, antik Täbris, ca 470 x 312,5 cm.
293. Matta, antik Täbris, ca 470 x 312,5 cm.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1019. Skärm, lack. Qing dynastin, 1800-tal.
1019. Skärm, lack. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
288. Matta, semiantik Teheran, ca 384,5 x 288 cm.
288. Matta, semiantik Teheran, ca 384,5 x 288 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
442. Armring 18K guld.
442. Armring 18K guld.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
620. Jenny Nyström, Midnatt, vad är klockan?.
620. Jenny Nyström, Midnatt, vad är klockan?.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
997. Buddha, brons. Tibetokinesisk, 1700-tal.
997. Buddha, brons. Tibetokinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
759. "Brådska".
759. "Brådska".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
575. Kolportören/La presse.
575. Kolportören/La presse.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
613. Jenny Nyström, Julkärven vid fönstret.
613. Jenny Nyström, Julkärven vid fönstret.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
992. Fat, porslin. Vietnam, 1600/1700-tal.
992. Fat, porslin. Vietnam, 1600/1700-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
786. Praktfat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
786. Praktfat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
815. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
815. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1108. URNOR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1108. URNOR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
766. John Chamberlain, Utan titel.
766. John Chamberlain, Utan titel.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
528. Eva Béve, "Vid arbetet".
528. Eva Béve, "Vid arbetet".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
741. Johan Krouthén, Höstlandskap.
741. Johan Krouthén, Höstlandskap.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
79. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
79. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
549. Leonardo Gasser, Rökande kvinna.
549. Leonardo Gasser, Rökande kvinna.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
23. Biblioteksbord, 1800-talets mitt.
23. Biblioteksbord, 1800-talets mitt.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
379. Collier 14K guld med fasettslipade ametister.
379. Collier 14K guld med fasettslipade ametister.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
492. Bulgari örhängen "Monete".
492. Bulgari örhängen "Monete".
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
401. Ett par armband/en collier 14K guld med fasettslipade smaragder.
401. Ett par armband/en collier 14K guld med fasettslipade smaragder.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
512. Gottfrid Kallstenius, Kvinna med hatt.
512. Gottfrid Kallstenius, Kvinna med hatt.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
576. Carl Milles, "Lilla Europahuvudet".
576. Carl Milles, "Lilla Europahuvudet".
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
483. Temple St Clair ring 18K guld med cabochonslipade  turmaliner.
483. Temple St Clair ring 18K guld med cabochonslipade turmaliner.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1. Skåp, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
1. Skåp, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
590. Marcus Larsson, Hamn i solnedgång.
590. Marcus Larsson, Hamn i solnedgång.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
596. Flamländsk konstnär, 16/1700-tal. Byfest.
596. Flamländsk konstnär, 16/1700-tal. Byfest.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
747. Tyresö Slott från Kalvfjärden.
747. Tyresö Slott från Kalvfjärden.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
216. Gustaf Möllenborg, dosa, 18K guld, Stockholm 1843.
216. Gustaf Möllenborg, dosa, 18K guld, Stockholm 1843.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
25 000 - 28 000 SEK
618. Jenny Nyström, Den lille brevbäraren.
618. Jenny Nyström, Den lille brevbäraren.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
891. Vikskärm, sexdelad, Japan, tidigt 1900-tal.
891. Vikskärm, sexdelad, Japan, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
228. Broderi, antik Uzbekistan suzani, ca 244 x 145 cm.
228. Broderi, antik Uzbekistan suzani, ca 244 x 145 cm.
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
229. Broderi, antik Uzbekistan suzani, ca 230 x 169 cm.
229. Broderi, antik Uzbekistan suzani, ca 230 x 169 cm.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
433. Ring 18K vitguld med baguette- och åttkantslipade diamanter.
433. Ring 18K vitguld med baguette- och åttkantslipade diamanter.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
22. Stenbord, Sverige 1700-tal, Barock.
22. Stenbord, Sverige 1700-tal, Barock.
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
727A. Francesco Albani Tillskriven, Madonnan med barnet och Johannes Döparen.
727A. Francesco Albani Tillskriven, Madonnan med barnet och Johannes Döparen.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
76. Spegel, 1700-talets första del, norra  Europa, Barock.
76. Spegel, 1700-talets första del, norra Europa, Barock.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
67. Stolar, åtta stycken, Sverige 1700-talets andra hälft, Rokoko.
67. Stolar, åtta stycken, Sverige 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
441. En collier och ett par örhängen 18K guld.
441. En collier och ett par örhängen 18K guld.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
269. Matta, semiantik Kirman, ca 453 x 340 cm.
269. Matta, semiantik Kirman, ca 453 x 340 cm.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK