Kan inte nå servern

Important Spring Sale 641

 
1143 föremål
451. Ring 18K vitguld med en fasettslipad ametist.
451. Ring 18K vitguld med en fasettslipad ametist.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
80. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
80. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
102. Lykta, för tre ljus, Louis XV-stil, 1800-tal.
102. Lykta, för tre ljus, Louis XV-stil, 1800-tal.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
790. Takryttare, keramik. Kina, Mingdynastin (1368-1644).
790. Takryttare, keramik. Kina, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
819. Urna, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
819. Urna, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1000. BUDDHA, förgyllt och lackerat trä. Qing dynastin, 1800-tal.
1000. BUDDHA, förgyllt och lackerat trä. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
612. Gustaf Adolf Schuknecht, "Fiskare i Stockholms Skären".
612. Gustaf Adolf Schuknecht, "Fiskare i Stockholms Skären".
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
707. Carle van Loo Hans krets, Porträttstudie av en äldre man.
707. Carle van Loo Hans krets, Porträttstudie av en äldre man.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
530. Jussi Mäntynen, "Gammelhusbond".
530. Jussi Mäntynen, "Gammelhusbond".
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
52. Karmstolar, ett par, 1700-talets mitt, Transition Louis XV/Louis XVI.
52. Karmstolar, ett par, 1700-talets mitt, Transition Louis XV/Louis XVI.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
173. Petter Lund, tekanna, silver, Stockholm 1746. Rokoko.
173. Petter Lund, tekanna, silver, Stockholm 1746. Rokoko.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
851. Meipingvas, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
851. Meipingvas, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
132. Ramar, ett par, 1700-talets slut, Gustavianska.
132. Ramar, ett par, 1700-talets slut, Gustavianska.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
122. Tazza, troligen Italien, sekelskiftet 1900.
122. Tazza, troligen Italien, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1143. Rökelsekar, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
1143. Rökelsekar, porslin. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
687. John Bauer, Liggande modell (enligt uppgift hustrun Ester).
687. John Bauer, Liggande modell (enligt uppgift hustrun Ester).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
263. Matta, semiantik silke keshan, ca 194 x 127 cm.
263. Matta, semiantik silke keshan, ca 194 x 127 cm.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
278. Matta, Old Nain, part silk, ca 257 x 165 cm.
278. Matta, Old Nain, part silk, ca 257 x 165 cm.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
604. Interiör med kortspelande män.
604. Interiör med kortspelande män.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
605. Köksbestyr i oljelampans sken.
605. Köksbestyr i oljelampans sken.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
378. Ring 22K guld med smaragder.
378. Ring 22K guld med smaragder.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
662. Solna kyrka och kyrkogård.
662. Solna kyrka och kyrkogård.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
695. Dansk skola, 1600-tal, ” Anne Hansdatter Basse” (1578-1633).
695. Dansk skola, 1600-tal, ” Anne Hansdatter Basse” (1578-1633).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
660. Roslyn Castle.
660. Roslyn Castle.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
659. Insjölandskap med kyrkoruin.
659. Insjölandskap med kyrkoruin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
791. Takryttare, keramik. Kina, Mingdynastin (1368-1644).
791. Takryttare, keramik. Kina, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
951. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
951. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
634. Gerda Sprinchorn, "Carl Linaeus" (1707-1778).
634. Gerda Sprinchorn, "Carl Linaeus" (1707-1778).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
782. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
782. Vas, porslin. Kina, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
220 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1077. Stemcups, ett par, porslin. Kina, Dayazhai, sen Qingdynasti.
1077. Stemcups, ett par, porslin. Kina, Dayazhai, sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
230 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
273. Matta, semiantik Täbris, figural, signerad ca 234 x 170 cm.
273. Matta, semiantik Täbris, figural, signerad ca 234 x 170 cm.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
715. Salome med Johannes Döparens huvud.
715. Salome med Johannes Döparens huvud.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
299. Matta, semiantik Täbris, ca 357,5 x 256 cm.
299. Matta, semiantik Täbris, ca 357,5 x 256 cm.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
927. Tallrikar, 12 stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
927. Tallrikar, 12 stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
440. Brosch/hänge 18K guld med fasettslipade ametister och en pärla.
440. Brosch/hänge 18K guld med fasettslipade ametister och en pärla.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
661. Carl Johan Fahlcrantz, Soldis över Stockholm.
661. Carl Johan Fahlcrantz, Soldis över Stockholm.
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
120. Smörask med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
120. Smörask med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
128. Bordsplateau, troligen Frankrike 1800-talets början, Empire.
128. Bordsplateau, troligen Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
439. Penna 20K guld med Gustav V:s monogram.
439. Penna 20K guld med Gustav V:s monogram.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
681. Adolf Heinrich-Hansen, Ryttare svalkar hästarna i havet.
681. Adolf Heinrich-Hansen, Ryttare svalkar hästarna i havet.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
109. Ljusstakar ett par, troligen Tyskland ca år 1800, Louis XVI.
109. Ljusstakar ett par, troligen Tyskland ca år 1800, Louis XVI.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
113. Bordspendyl, Frankrike 1700-talets slut, Louis XVI.
113. Bordspendyl, Frankrike 1700-talets slut, Louis XVI.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
130. Eldhundar, ett par, 1800-talets senare hälft, Nyrokoko.
130. Eldhundar, ett par, 1800-talets senare hälft, Nyrokoko.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
479. Collier och armband odlade sötvattenspärlor lås silver.
479. Collier och armband odlade sötvattenspärlor lås silver.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
668. Erik Tryggelin, Skymning över S:t Eriksbron.
668. Erik Tryggelin, Skymning över S:t Eriksbron.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
884. Skulptur, brons. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
884. Skulptur, brons. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
867. Rock, broderat siden. Kina, Sen Qingdynasti.
867. Rock, broderat siden. Kina, Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1103. Skål, porslin, Kina, sen Mingdynasti, 1600-tal.
1103. Skål, porslin, Kina, sen Mingdynasti, 1600-tal.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
424. Ett par örhängen 18K guld.
424. Ett par örhängen 18K guld.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
748. Kvinnogestalt.
748. Kvinnogestalt.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
287. Matta, antik Teheran, ca 281 x 200 cm.
287. Matta, antik Teheran, ca 281 x 200 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
794. Zhenwu, blanc de chine/dehua. Sen Mingdynasti, 1600-tal.
794. Zhenwu, blanc de chine/dehua. Sen Mingdynasti, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
87. Spegel, 1700-talets senare del, Gustaviansk.
87. Spegel, 1700-talets senare del, Gustaviansk.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
83. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Gustaviansk.
83. Spegel, Stockholmsarbete 1700-talets senare del, Gustaviansk.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
947. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
947. Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
429. Medaljong 18K guld med rosenslipade diamanter.
429. Medaljong 18K guld med rosenslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
517. Axel Lindman, Solbelyst landskap Barbizon.
517. Axel Lindman, Solbelyst landskap Barbizon.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
523. Simony Jensen, Flicka med docka.
523. Simony Jensen, Flicka med docka.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
126. Potpourriurnor med lock, ett par, 1800-tal.
126. Potpourriurnor med lock, ett par, 1800-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1066. Tallrikar, 14 st, kompaniporslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
1066. Tallrikar, 14 st, kompaniporslin. Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
339. Burle Marx ring 18K guld och lapis lazuli.
339. Burle Marx ring 18K guld och lapis lazuli.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
258. Matta, semiantik Keshan figural, ca 105 x 79,5 cm.
258. Matta, semiantik Keshan figural, ca 105 x 79,5 cm.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
256. Matta, semiantik Heris, ca 203 x 144 cm.
256. Matta, semiantik Heris, ca 203 x 144 cm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
581. Charlotte Wahlström, Skymningslandskap, Carolles.
581. Charlotte Wahlström, Skymningslandskap, Carolles.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
302. Kakelplatta, ca 42 x 42 cm, lergods, Persien, Qajardynastin.
302. Kakelplatta, ca 42 x 42 cm, lergods, Persien, Qajardynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
280. Matta, old Nain Tuteshk, part silk, ca 223 x 156 cm.
280. Matta, old Nain Tuteshk, part silk, ca 223 x 156 cm.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK