Kan inte nå servern

Important Spring Sale 641

 
1143 föremål
464. Armband 14K guld och malakit.
464. Armband 14K guld och malakit.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
953. Praktfat, kraakporslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
953. Praktfat, kraakporslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
702. På värdshuset.
702. På värdshuset.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1039. Guanyin, keramik. Troligen Longquan, Mingdynastin 1600-tal.
1039. Guanyin, keramik. Troligen Longquan, Mingdynastin 1600-tal.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
42. Konsolbord, 1700-talets senare del, Sengustavianskt.
42. Konsolbord, 1700-talets senare del, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
12. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
12. Byrå, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
409. Brosch/hänge 18K vitguld med gammalslipade diamanter.
409. Brosch/hänge 18K vitguld med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
633. Jaktgudinnan Diana.
633. Jaktgudinnan Diana.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
637. "Bukett Lisa".
637. "Bukett Lisa".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
106. Ljusstakar, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
106. Ljusstakar, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
36. Konsolbord, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustavianskt.
36. Konsolbord, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustavianskt.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
423. Cartier brosch 18K guld och emalj.
423. Cartier brosch 18K guld och emalj.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 22 000 SEK
108. Ljusstakar, ett par, 1700-talets slut, Sengustavianska.
108. Ljusstakar, ett par, 1700-talets slut, Sengustavianska.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
47. Soffa, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
47. Soffa, Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
491. Ett par manschettknappar 18K guld M Gérard.
491. Ett par manschettknappar 18K guld M Gérard.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
657. Amalia Lindegren, En tröstande hand.
657. Amalia Lindegren, En tröstande hand.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
640. Otto Strandman, "Vesslan".
640. Otto Strandman, "Vesslan".
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
374. WA Bolin ring 18K vitguld med en cabochonslipad smaragd.
374. WA Bolin ring 18K vitguld med en cabochonslipad smaragd.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
22 000 - 25 000 SEK
717. Värdshusinteriör.
717. Värdshusinteriör.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
573. Carl Milles, Utan titel (två huvuden).
573. Carl Milles, Utan titel (två huvuden).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
24 000 - 30 000 SEK
873. Skåp, hardwood. Qingdynastin 17/1800-tal.
873. Skåp, hardwood. Qingdynastin 17/1800-tal.
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
738. Severin Nilson, Flicka på blomsteräng.
738. Severin Nilson, Flicka på blomsteräng.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
208. Jean-Baptiste-Claude Odiot, kanna, silver, Paris 1819-1838.
208. Jean-Baptiste-Claude Odiot, kanna, silver, Paris 1819-1838.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
269. Matta, semiantik Kirman, ca 453 x 340 cm.
269. Matta, semiantik Kirman, ca 453 x 340 cm.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
474. Collier 18K guld.
474. Collier 18K guld.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
174. Edward Wakelin, två fat, silver, London 1754. Rokoko.
174. Edward Wakelin, två fat, silver, London 1754. Rokoko.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
706. Flamländsk skola 1600-tal, Pietà.
706. Flamländsk skola 1600-tal, Pietà.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
441. En collier och ett par örhängen 18K guld.
441. En collier och ett par örhängen 18K guld.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
76. Spegel, 1700-talets första del, norra  Europa, Barock.
76. Spegel, 1700-talets första del, norra Europa, Barock.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
67. Stolar, åtta stycken, Sverige 1700-talets andra hälft, Rokoko.
67. Stolar, åtta stycken, Sverige 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
727A. Francesco Albani Tillskriven, Madonnan med barnet och Johannes Döparen.
727A. Francesco Albani Tillskriven, Madonnan med barnet och Johannes Döparen.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
433. Ring 18K vitguld med baguette- och åttkantslipade diamanter.
433. Ring 18K vitguld med baguette- och åttkantslipade diamanter.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
22. Stenbord, Sverige 1700-tal, Barock.
22. Stenbord, Sverige 1700-tal, Barock.
Klubbat pris 
105 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
891. Vikskärm, sexdelad, Japan, tidigt 1900-tal.
891. Vikskärm, sexdelad, Japan, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
228. Broderi, antik Uzbekistan suzani, ca 244 x 145 cm.
228. Broderi, antik Uzbekistan suzani, ca 244 x 145 cm.
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
229. Broderi, antik Uzbekistan suzani, ca 230 x 169 cm.
229. Broderi, antik Uzbekistan suzani, ca 230 x 169 cm.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
618. Jenny Nyström, Den lille brevbäraren.
618. Jenny Nyström, Den lille brevbäraren.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
216. Gustaf Möllenborg, dosa, 18K guld, Stockholm 1843.
216. Gustaf Möllenborg, dosa, 18K guld, Stockholm 1843.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
25 000 - 28 000 SEK
747. Tyresö Slott från Kalvfjärden.
747. Tyresö Slott från Kalvfjärden.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
596. Flamländsk konstnär, 16/1700-tal. Byfest.
596. Flamländsk konstnär, 16/1700-tal. Byfest.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
590. Marcus Larsson, Hamn i solnedgång.
590. Marcus Larsson, Hamn i solnedgång.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
512. Gottfrid Kallstenius, Kvinna med hatt.
512. Gottfrid Kallstenius, Kvinna med hatt.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
576. Carl Milles, "Lilla Europahuvudet".
576. Carl Milles, "Lilla Europahuvudet".
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
483. Temple St Clair ring 18K guld med cabochonslipade  turmaliner.
483. Temple St Clair ring 18K guld med cabochonslipade turmaliner.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1. Skåp, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
1. Skåp, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
379. Collier 14K guld med fasettslipade ametister.
379. Collier 14K guld med fasettslipade ametister.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
492. Bulgari örhängen "Monete".
492. Bulgari örhängen "Monete".
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
401. Ett par armband/en collier 14K guld med fasettslipade smaragder.
401. Ett par armband/en collier 14K guld med fasettslipade smaragder.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
23. Biblioteksbord, 1800-talets mitt.
23. Biblioteksbord, 1800-talets mitt.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
549. Leonardo Gasser, Rökande kvinna.
549. Leonardo Gasser, Rökande kvinna.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
741. Johan Krouthén, Höstlandskap.
741. Johan Krouthén, Höstlandskap.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
79. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
79. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
528. Eva Béve, "Vid arbetet".
528. Eva Béve, "Vid arbetet".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
766. John Chamberlain, Utan titel.
766. John Chamberlain, Utan titel.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1108. URNOR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1108. URNOR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
815. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
815. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
786. Praktfat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
786. Praktfat, porslin. Mingdynastin, sen Wanli/1630-tal.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
992. Fat, porslin. Vietnam, 1600/1700-tal.
992. Fat, porslin. Vietnam, 1600/1700-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK