1080
1414273

Terriner med lock, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
703 - 879 EUR
746 - 933 USD
Klubbat pris
6 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ovala pastejformar med dekor i famille rosefärger, centralt på locket en ros i relief. Längd 29 cm.

Sprickor, lagad spricka. Förgyllningen med slitage.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

25. Gio Ponti, vas, glas, "A Canne" Venini, Murano Italien, 1950-1960-tal, modell nr 3702.
Utropspris
6 000 - 10 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
Fair warning
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
Aktuellt bud:
20 000 SEK