157
1436165

Bengt Collin, bägare, silver, Uppsala (verksam 1699-1755).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
351 - 527 EUR
373 - 560 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Invändig förgyllning. Konande på räfflad fot, stansad lambrekäng, vågband samt graverad dekor. Otydlig årsstämpel, L? Med efterkontrollstämpel från omkring 1754. Höjd 18,5, diameter 14 cm. Vikt 322 gram.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

202. Josef Frank, "Nationalmuseiskåpet", modell "881", Firma Svenskt Tenn, sannolikt tidigt 1980-tal.
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
Fair warning
195 000

ditt bud
190 000

ditt bud
185 000

ditt bud
180 000

ditt bud
175 000

ditt bud
170 000

ditt bud
165 000

ditt bud
160 000

ditt bud
155 000

ditt bud
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
140 000

ditt bud
135 000

ditt bud
Aktuellt bud:
195 000 SEK