Matta, semiantik, Täbris, signerad Seylabi, ca 355 x 278 cm
Polykromt trädgårdsmönster med nischer, kolonner och cypresser. Kanalerna med kartuscher med skrift. Bred mörkblå huvudbård med blom-, palmett- och arabeskranka.
Något slitage och smutsig, smärre fläckar. Långsidorna med trampveck.
×
Logga in
Kunde inte logga in