281
1434951

Matta, old, silke Täbris, signerad ca 201 x 140 cm

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 400 - 1 670 USD
Klubbat pris
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Ljusrosa botten med polykrom medaljong, hörnornament samt blom- och palmettslingor. Mörkblå huvudbård med växtranka.

Obetydligt slitage, smärre fläckar.