308
1403153

Matta, semiantik, Meshed/Moud, ca 431 x 324 cm

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 760 - 2 200 EUR
1 870 - 2 330 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Benvit botten med med stor polykrom blomsterurna och blommande träd. Bred mörkblå huvudbård med blom- och palmettranka.

Ställvis något hårdare slitage, smutsig, smärre fläckar. Långsidorna med trampveck, baksidan med malskador.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

405. Barbro Nilsson, matta, "Salerno gul med enkel bård", gobelängteknik, ca 200,5 x 148 cm, signerad AB MMF BN.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
Aktuellt bud:
40 000 SEK