Daterad 11/7 1772. Balusterform med grenverk om livet i relief, foten med kanin invid trappa, polykrom dekor, central vy i purpurcamaieu av äldre byggnad. Höjd 34 cm.
Restaurerad, skador, locket fastlimmat.
×
Logga in
Kunde inte logga in