596
1434114

Alfred Thörne

(Sverige, 1850-1916)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 320 EUR
1 120 - 1 400 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962
Alfred Thörne
(Sverige, 1850-1916)

Tvätterska

Signerad Alfr. Thörne. Duk 55 x 40 cm.

Proveniens

Samling Mats Carlsson.

Konstnär

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

177. Estrid Ericson, sigillstamp, Firma Svenskt Tenn, sannolikt 1940-50-tal.
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK