"Kalkun, hons og påfugler"
Litografi, 1910/1913. Signerad med blyerts. Bladstorlek 41,5 x 54,7 cm.
Theodor ”Teto” Ahrenberg Collection.
Gustav Scheifler, "Edvard Munch, Das graphische Werk 1906-1926", kat. nr 342.
Woll 455.
Registreringsbevis från Munch-Museet medföljer, signerat Gerd Woll och Ingebjorg Gunnarson, 1987.