1017
1470889

Ask med lock, på höga ben, lack. Japan, Meiji (1868-1912). Signerad.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

På fyra höga ben. Dekor av tranor bland tallgrenar. Mått 15x15x17 cm. Med trälåda mått 21x23x28 cm.

Lagat lock. Slitage.

Proveniens