1267
1473295

Servis, 72 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, sent 1700-tal.

Utropspris
70 000 - 100 000 SEK
6 120 - 8 750 EUR
6 450 - 9 220 USD
Klubbat pris
65 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i emaljfärger. Bestående av; 43 mattallrikar, diameter 24,5 cm, 12 djupa tallrikar, diameter 24,5 cm, terrin med lock, längd 35 cm, karott med lock, längd 31 cm, fyra ovala uppläggningsfat, längd 34-46,5 cm, åtta cremekoppar med lock, såssnipa med fat, 2 runda serveringsfat, diameter 24 cm.

Skador, lagningar.