1296
1471083

Golvvas, porslin. Kina, sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
525 - 700 EUR
553 - 737 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med hänklar, dekor i famille rosepaletten med en sen där en apa rider på en häst samt en hjort och en trana, ytterligare paneler med figurscener samt antikviteter. Höjd 62 cm.

Slitage. Spricka vid halsen, små nagg.