183
1465307

Erik Bengtsson Starin, bägare, silver, Stockholm 1709. Karolinsk.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
9 500 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Delvis förgylld. Rak modell. Godronnerad fot. Graverade initialer. Höjd 10 cm. Vikt 135 g.

Proveniens

Bukowskis Internationella Vårauktionen 2002, auktion nr 524, katalog nr 553.