49
1486904

Kolonn, 1700-talets slut, Gustaviansk.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
44 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Vitmålad och bronserad. Kannelerat skaft på marmorerad sockel. Höjd 124, övre diameter 41 cm.

Proveniens

Collection Karl Bergsten, Villa Dagmar, Stockholm