999
1470923

Vredgad gudom ridandes på ett lik, förgylld brons. Tibetokinesisk, 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

På lotustron. Höjd 6 cm. Längd 6 cm.

Slitage.

Proveniens