Important Spring Sale 649

Auktion Live 14 – 16 juni, Arsenalsgatan 2, Stockholm

Visning 8 – 13 juni, Berzelii Park 1, Stockholm
Öppet Vardagar kl 11–18, helg kl 11–16

Se auktionsschema Till den kungliga avdelningen

142 föremål
286. Kåsa, silver och cloisonné. Khlebnikov, Moskva 1908-17.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
287. 11:e Artellen, kåsa, silver och emalj, Moskva 1908-1917.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
288. Nikolai Alekseev, 12 teskedar, förgyllt silver, Moskva 1886.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
302. Linnémedaljen, The Linnean Society of London, instiftad 1888.
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
304. Stephan Nöblin, örslev och dosa, 18 K guld, Ystad 1829.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
305. Sigillstamp med speldosa. Guld. 1800-tal.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK