"Tre",
Signerade och numrerade Timo Solin 41/100. Polerad och grönpatinerad brons. Gjutna av Magisa SA, Spanien. Höjd, 33,5 respektive 29,5 cm. Längd på den tredje delen, 7,5 cm. Bärbar plexibox medföljer, 45 x 30 och höjd 44 cm.
Hedenius Konsthandel, Stockholm.